Aardappelveld

Het bewijs dat Quantis werkt

QUANTIS® is meerdere jaren in aardappelen getest. Het is ongetwijfeld een van de meest geteste biostimulantia in Europa met meer dan 450 proeven in 3 jaar tijd. Naast het werk in proefvelden is er veel praktijkonderzoek samen met telers uitgevoerd. Ook is er door universiteiten in laboratoria onderzoek gedaan om de werking van QUANTIS onder stressomstandigheden te onderzoeken.

Samengevat: Wat levert Quantis op?

  • Groffere knollen
  • Zwaardere knollen
  • Homogenere knollen

Uitkomst: Hogere opbrengst + 6-8 % = 3 ton /ha

Strokenproeven Benelux

In 2021 en 2022 zijn in de Benelux grootschalige proeven door 46 telers uitgevoerd om de resultaten van Quantis te onderzoeken. In Nederland heeft het onderzoek zich toegespitst op 2 regio’s: de Veenkoloniën (zetmeelaardappelen) en Midden tot Oostelijk Brabant (consumptieaardappelen). De proeven in België vonden plaats in Vlaanderen en Wallonië (consumptieaardappelen).

Quantis werd door de telers 3 keer met tussenpozen van twee weken op een deel van het perceel aangebracht (zie advies). De eerste toepassing vond plaats bij de knolvorming (15-20 cm aardappelen). Elk behandeld en onbehandeld deel van het perceel werden grondig bemonsterd. Opbrengst en sortering konden nauwkeurig worden gemeten.

In onderstaande 3 grafieken ziet u de opbrengstresultaten van alle velden uit de BeNeLux. Gemiddeld geven deze momenten 6-8% meeropbrengst.

De eerste grafiek hieronder toont de gemiddelde opbrengst van de BeNeLux proeven. Deze proeven laten een gemiddelde opbrengstwinst van 6 tot 8% zien

Opbrengst grafiek NL

De tweede grafiek geeft de resultaten van alle proeven in detail weer. Bij 83% van de proeven is een meerwaarde van Quantis zichtbaar.

Winst in opbrengst NL

Na het sorteren van alle aardappelen blijkt de extra opbrengst van Quantis te komen door een toename in knolmaat en -gewicht en een betere uniformiteit. Dit laatste element is met name van belang voor aardappelen bestemd voor verwerking.

Quantis Maat sortering NL

Niet behandeld met Quantis

Niet behandeld met Quantis

Quantis 3 x 2l / ha

Quantis 3 x 2l / ha

 

 

Veel minder kleine aardappelen 0-40

 

Méér groffe aardappelen in 50-70 en 70+

 

Homogenere sortering